Kocham Cię Polsko

thumb-img

Dnia 29 kwietnia br. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, przygotowanej przez dzieci z grupy „Stokrotki”. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów”. W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu – Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz tańca z flagą. W drugiej części uroczystości odbył się wyjątkowy Pokaz Mody Patriotycznej w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała” przygotowany przez dzieci z grupy „Słoneczek”. Sala zamieniła się w prawdziwy wybieg, a przedszkolaki w modeli i modelki. Słoneczka prezentowały swoje stroje na wybiegu przy dźwiękach muzyki patriotycznej. Stroje nawiązywały do historii, kultury i barw narodowych Polski. Warto podkreślić, iż rodzice wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przygotowując stroje dla swoich dzieci, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Pani dyrektor podkreślając wagę Konstytucji będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie, podziękowała dzieciom za piękną postawę i wspaniały występ.

Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Ewelina Święćkowska;PM4

« 1 z 4 »