„Dzień Muzyki” w grupie Słoneczek

thumb-img

Dnia 1 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Muzyki. Przedszkolaki z naszej grupy przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Poznały różnorodne instrumenty muzyczne oraz miały możliwość posłuchania i tańczenia do różnych gatunków muzyki – od muzyki disco polo, poprzez jazz, pop, soul do muzyki klasycznej i ludowej. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J.S. Bacha w Grajewie- grającą na wiolonczeli -Sonią Lubartowicz. Sonia opowiedziała nam o swojej przygodzie z muzyką, zachęcała do rozwijania swoich zainteresowań muzycznych a następnie wykonała przepiękny koncert. Dzieci miały również możliwość spróbowania zagrania na wiolonczeli, co bardzo im przypadło do gustu. Dziękujemy Soni za to ,że zechciała odwiedzić nasze przedszkole i zachęcić do rozwijania zainteresowań muzyką klasyczną.

Emilia Makowska; PM4

« 1 z 2 »