Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski…

thumb-img

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu, Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc. Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało”. Przedszkolaki z naszego przedszkola, jak co roku miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Do tej wizyty dzieci ze wszystkich grup przygotowywały się już wcześniej poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę, obce zwierzę. Pani Grażyna Rodzeń- pracownik Policji wraz z Panem POLICJANTEM przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Zaproszeni goście przypominali również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Starszaki zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant oraz biało- czerwony lizak służący do zatrzymywania pojazdów. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcia było zwieńczeniem tego niecodziennego spotkania. Dziękujemy za wizytę, za kolorowanki i mnóstwo niezbędnej wiedzy, za poświęcony nam czas i zapraszamy częściej do naszego przedszkola.

Joanna Burgraf; PM4

« 1 z 2 »