Sukces Słoneczek

thumb-img

Grupa „Słoneczka” wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „PIKuś” w ramach projektu „PIKtoGRAmy” w kategorii: Forum Teatrów Amatorskich. Pierwszym etapem konkursu były eliminacje miejskie, które odbywały się w formie on-line. Przedszkolaki zdobyły tytuł laureata, kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po wysłuchaniu i obejrzeniu 11spektakli teatralnych, jury wybrało właśnie naszą grupę. Jest to ogromne wyróżnienie oraz docenienie wysiłku i zaangażowania, jakie włożyły dzieci, by wziąć udział w przeglądzie.

Młodych aktorów sztuk okołoteatralnych oceniali praktycy – artyści podlaskich scen: Iwona Szęsna, Bernard Bania, Katarzyna Wiktorko, Magdalena Sinoff, Mateusz Tymura oraz Marcin Tomkiel. Z ramienia Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku przedstawicielami w jury konkursowym byli: Lila Wyszkowska, Agnieszka Ondruch-Sikora, Marta Szałkiewicz oraz Mariusz Żwierko. Przedszkolaki przygotowały pantomimę „Kopciuszka”.

Na scenie można było zobaczyć dobrą i pracowitą dziewczynkę, jej dwie złośliwe siostry i nie mniej złośliwą macochę. Pojawiły się również myszki, kotek, a także wróżka, która przemieniła Kopciuszka w piękną królewnę. Nie mogło zabraknąć królewicza, który na swoją wybrankę, spośród wszystkich dziewcząt, które pojawiły się na balu w jego zamku, wybrał właśnie Kopciuszka. Cały spektakl uświetniły piękne tańce w wykonaniu dzieci, wyjątkowa dekoracja i przede wszystkim doskonała gra aktorska młodych artystów.

Wszystkim „Słoneczkom” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Katarzyna Wołyniec, Marzenna Koniecko; PM4

« 1 z 2 »