RADOSNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

thumb-img

„My jesteśmy dzieci jak dzieci,

Czasem krnąbrne, czasem czupurne,

Ale chcemy, by księżyc świecił,

A noce nie były pochmurne…

Chcemy, by nie było dnia bez słońca,

Pracy bez pięknej radości.

Chcemy, by ziemia śpiewająca

Pełna była dobrej miłości.

(T. Kubiak)

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno – ruchowych prowadzonych przez niesamowitych gości – Annę, Elzę i Olafa, w których wcieliły się nasze nauczycielki. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach i tańczyły do takich przebojów jak „Wszystkie dzieci nasze są” czy „Mam tę moc”. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na zabawy na „dmuchańcach”. Śmiechom i okrzykom radości nie było końca, gdy wszystkie przedszkolaki zjeżdżały na ogromnych zjeżdżalniach. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko malowania farbami na folii rozciągniętej pomiędzy drzewami, każdy mógł pobawić się kolorowymi zabawkami w piaskownicy, korzystać ze sprzętu terenowego, a także puszczać bańki mydlane – te ogromne i maleńkie, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Niewątpliwie największą atrakcją był Food Truck z Lodami. Dzięki uprzejmości rodziców Filipka z grupy Biedronki, którzy są właścicielami Lodziarni Kraina Lodów, wszystkie dzieci mogły skosztować lodowego deseru na naszym placu przedszkolnym prosto z auta wyposażonego w zamrażarkę z lodami. Przedszkolaki były jednego zdania: lody były pyszne.

I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu Ziemkiewicz za odwiedziny i już teraz zapraszamy za rok!

Ewelina Święćkowska; PM4

« 1 z 2 »