Kodowanie i programowanie super sprawa – to dla dzieci nauka i zabawa

thumb-img

Dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola w ciągu ostatnich miesięcy realizują projekt „Uczymy się bawiąc – rozwijanie kompetencji kluczowych w Przedszkolach Miejskich w Grajewie”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. 

Głównym celem projektu jest rozwijanie u wychowanków kompetencji kluczowych w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Ucząc się programowania oraz korzystając z nowoczesnych technologii nasze przedszkolaki spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający, dbając przy tym o swój wszechstronny rozwój. Zajęcia z programowania i kodowania rozwijają precyzyjne myślenie, umiejętność logicznego myślenia, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, powodują wzrost różnorodności pomysłów, a także uczą się twórczego rozwiązywania problemów, kształtują wyobraźnię przestrzenną, rozwijają umiejętności manualne, uczą się pracy indywidualnej i grupowej oraz wzmacniają wiarę we własne możliwości i budują pewność siebie.

Dzięki otrzymaniu dotacji zakupiono różnorodne pomoce dydaktyczne (między innymi roboty Ozoboty, klocki We Do, Wiatrak Matematyczny, Dary Froebla, tablica multimedialna, Magiczna Ściana, tablety, laptop, drukarka, maty do kodowania i inne) uatrakcyjniające zajęcia i pozwalające nam na ciekawą realizację podjętych działań. Podejmując się zadania stworzyliśmy dzieciom możliwość gromadzenia doświadczeń związanych z pojęciami logicznymi, polubienia i tym samym zrozumienia matematyki.

Nowe technologie, nauki ścisłe, Internet i programowanie do ekscytujące narzędzia. Nauka to wspaniała zabawa, a nowe technologie pozwalają lepiej poznawać świat. Dzieci w naszym przedszkolu nabywają umiejętności, dzięki którym stają się nowoczesnymi twórcami.

« 1 z 2 »