Pasowanie na przedszkolaka

thumb-img

W grupie „Pszczółki” w piątek 12 lutego odbyła się ważna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to debiut dzieci, które w tym roku szkolnym przyszły do przedszkola. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.

Kochane „Pszczółki” dzielnie wjechały pociągiem na salę przy piosence: „Jedzie pociąg”, po czym zaśpiewały piosenkę: „Po wakacjach…” i tym samym rozpoczęła się nasza wielka uroczystość.

Po przywitaniu przez panią Dyrektor: Reginę Grabowską wszystkich zgromadzonych, nastąpiła dalsza część programu artystycznego.

 Tego dnia dzieci wyglądały elegancko w swych odświętnych strojach. Najpiękniej jak tylko potrafiły, zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Rodzice oglądając film z pasowania z pewnością będą dumni ze swoich pociech. Nie obyło się bez gromkich braw za tak piękny występ.
       W dalszej części programu maluszki zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Chłopcy i dziewczynki ślubowali, mówiąc przy tym słowo: „Przyrzekamy”. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania magiczną kredką wypowiadając słowa:

„Pasuję Cię na Przedszkolaka”.                       

 Pani wychowawczynie rozdały dyplomy i małe ale pyszne podarunki.

Tym sposobem maluszki zostały przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków i do społeczności Przedszkola Miejskiego nr 4 w Grajewie. Na zakończenie każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce z pszczółką.      

Po części artystycznej nasze zuchy udały się na słodki poczęstunek.

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku uroczystość pasowania odbyła się bez udziału Rodziców. Jednak całą foto relację z występu można obejrzeć na profilu fb grupy „Pszczółki”.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji.

Joanna Burgraf, PM4

« 1 z 2 »