Mikołajki – grupa SŁONECZKA

thumb-img

Mikołajki to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Według współczesnych tradycji, 6 grudnia najmłodsi obdarowywani są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym przedszkolu dzień Mikołajek obchodziliśmy w tym roku 7 grudnia – z pewnością był wyjątkowy i magiczny.

 Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując dźwięku dzwoneczków Świętego Mikołaja.  Zanim jednak do naszych przedszkolaków zawitał białobrody gość, na wszystkich salach przedszkolnych pojawiły się piękne, kolorowe drzewka świąteczne- choinki. Niedługo potem, w przedszkolu rozbrzmiał gwar oczekiwanego Mikołaja, który nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Oprócz pełnego worka prezentów, Mikołaj przywiózł ze sobą naszym przedszkolakom dużo uśmiechu i radości. Został także gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia wykonane w przepięknej scenerii – przytulne wnętrze z kominkiem i przystrojoną choinką, ściana przyozdobiona wieńcem, zimowy krajobraz z prószącym śniegiem – oraz prezenty, które zostawił pod choinką Święty Mikołaj. Dzieci z ogromną przyjemnością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego, będą bardzo grzeczne!

Dodatkową niespodzianką tego dnia, był worek pyszności przekazany od Burmistrza Miasta Grajewo – Pana Dariusza Latarowskiego, który ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, nie mógł przybyć do przedszkolaków osobiście. Nasi milusińscy serdecznie dziękują za pamięć i słodki upominek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

Katarzyna Wołyniec; PM4