Policja w przedszkolu, czyli lekcja bezpieczeństwa

thumb-img

Najważniejszą tematyką  we wszystkich grupach wiekowych jest bezpieczeństwo. Dlatego też zorganizowaliśmy spotkanie edukacyjne z przedstawicielami policji. W dniach 07 i 08 października 2020 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Paniami Policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Grajewie.

Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówiły panie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Funkcjonariuszki policji przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przejścia przez jezdnię. Przypomniały również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. W szczególności czapka, policyjny lizak, broń oraz kajdanki. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział.Przedszkolaki posłuchały też bajki o piesku i wiedzą już, że nie należy zbliżać się do obcych psów. Dzieci podziękowały za dobre rady. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

 Serdecznie dziękujemy paniom policjantkom, że znalazły czas na spotkanie z „Pszczółkami”, „Biedronkami”, „Krasnoludkami”, „Stokrotkami” i „Słoneczkami” oraz za prezenty: kolorowanki z sygnalizatorem świetlnym.

Joanna Burgraf; PM4

« 1 z 2 »