SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI TOZ

thumb-img

 „Kochaj czworonogi,
ratlerki, pudle i buldogi,
jamniki, wyżły, szpice,
kundelki bez różnicy.
Lepszego przyjaciela
od wilka, doga i spaniela,
teriera albo mopsa
lepszego nie napotkasz
!”.

            Tymi słowami w środę, 4 marca rozpoczęło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Katarzyną Blusiewicz i Panią Iwoną Sypytkowska, przedstawicielkami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odział w Grajewie, które odwiedziły naszą placówkę w odpowiedzi na zaproszenie naszych przedszkolaków, które wraz nauczycielkami zorganizowały wcześniej zbiórkę karmy dla zwierząt.

            Podczas spotkania, dzieci dowiedziały się, na czym polega działalności TOZ-u, jak prawidłowo zajmować się swoimi czworonożnymi pupilami, w jakich warunkach powinny przebywać zwierzęta oraz jak ważna jest opieka nad nimi. Przedszkolaki dowiedziały się także , gdzie zgłaszać znalezione zwierzęta oraz jak się w stosunku do nich zachować. Przypomniano również dzieciom, że zwierzęta to nie zabawki. Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzą, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Zwierzęta to żywe istoty, które mają uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Przedszkolaki wiedzą już, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość! Największym zainteresowaniem podczas spotkania cieszył się jednak wyjątkowy gość, piesek rasy Shih Tzu, towarzysz Pani Kasi i Iwony.

Dzieci przekazały przedstawicielom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zebraną karmę oraz wykonany samodzielnie album ph. „Kochamy zwierzęta”, który własnoręcznie wykonały. Każdy uczestnik prelekcji dostał pamiątkową naklejkę w kształcie serduszka z napisem „Przyjaciel zwierząt”.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeprowadzenie pogadanki Pani Katarzynie Blusiewicz oraz Pani Iwonie Sypytkowskiej, a naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom za włączenie się w zbiórkę karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół.  

Katarzyna Wołyniec; PM4

« 1 z 3 »