WALENTYNKI – w gr. KRASNOLUDKI

thumb-img

 Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić.

Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii.

Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda.

Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć.

W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci.

Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą.

Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym uczuciem.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości dlatego 14.02.2020r. w gr. KRASNOLUDKI odbyły się Walentynki. Wszyscy tego dnia mieliśmy czerwone ubranka .  Dzieci poznały tradycje związane z tym świętem poprzez wspólne zabawy, panie zachęcały dzieci do okazywania uczuć innym osobom – kolegom, koleżankom, rodzicom.  Krasnoludki wykonały piękne laurki, które wręczyły po powrocie z przedszkola swoim ukochanym rodzicom.

Joanna Burgraf; PM4