Przedstawienie bożonarodzeniowe w grupie „Słoneczek”

thumb-img

Tradycją naszego przedszkola są przygotowywane przez nasze przedszkolaki  „Jasełka”. W tym roku dzieci z grupy „Słoneczka” zaprezentowały licznie zgromadzonej widowni muzyczne przedstawienie bożonarodzeniowe.

                Na scenie pojawiły się anioły, diabły, niespodziewany gość, ukazane było jak ludzie przygotowują się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci odegrały pantomimę walki dobra ze złem do muzycznej składanki. Przesłaniem naszego przedstawienia było to, abyśmy w czasie bożonarodzeniowym poczuli ten smak świąt, magię chwili i bliskości,  zatrzymali się w tej świątecznej gonitwie choć na chwilę i poświęcili więcej uwagi naszym relacjom z rodziną, z bliskimi, znajomymi, bo przecież „Święta są wtedy, kiedy jesteśmy razem”.

                Po odegranym przestawieniu, dzieci pięknie zaśpiewały swoim bliskim kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Zaprezentowały również jedną z najbardziej znanych kolęd na świecie – „Cicha noc” w języku angielskim.  

                Na koniec, Pani Dyrektor pogratulowała małym aktorom wspaniałego występu i złożyła przedszkolakom oraz naszym gościom świąteczne życzenia, po których dzieci podzieliły się opłatkiem z najbliższymi i pracownikami przedszkola.

Katarzyna Wołyniec; PM4

« 1 z 2 »