Jasełka bożonarodzeniowe w grupie „Stokrotek”

thumb-img

Coroczną tradycją naszego przedszkola  jest przygotowywanie przez dzieci z każdej z grup –  Jasełek.   Na takie spotkanie do grupy „Stokrotek” zaprosiliśmy najbliższych członków rodzin naszych czterolatków. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.  Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Gwiazdki, Królowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami oraz tańcem Gwiazdek. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów, była nawet partia solowa.   

Stokrotkom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, wyuczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków i nie szczędzili ogromnych braw.    

Po przedstawieniu głos zabrała  Pani dyrektor Regina Grabowska, podziękowała małym wykonawcom i przy okazji życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem.                              

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Anna Filipkowska, Emilia Makowska; PM4

« 1 z 3 »