Moja mama pielęgniarką – prezentacja zawodu w grupie „Stokrotek”

thumb-img

Kontynuując realizację zadania, rocznego planu przedszkola 2019/2020, które brzmi „Tworzenie warunków sprzyjających nabywaniu przez dziecko wiedzy i orientacji w temacie zawodów wykonywanych przez rodziców dzieci, poprzez stosowanie aktywnych metod pracy i bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych zawodów”, zaprosiliśmy do naszej grupy „Stokrotek” mamę Moniczki.

Pani Ewelina przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczą torbą. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody.  Opowiadając o swoich obowiązkach, mama Moniki demonstrowała różne akcesoria, takie jak: strzykawka, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki i wiele innych. Każdy z nas mógł posłuchać bicia serca przy pomocy stetoskopu i wykonać opatrunek.  

 Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Mamy nadzieję, że po takiej prezentacji, niejedno dziecko zechce w przyszłości zostać lekarzem czy pielęgniarką.

Anna Filipkowska; Emilia Makowska; PM4

« 1 z 2 »