Pasowanie na Przedszkolaka w Pszczółkach

thumb-img

To już tradycja, że na początku roku szkolnego dzieci nowoprzyjęte do Przedszkola Nr 4  w Grajewie są pasowane na pełnoprawnego przedszkolaka. Dla całej społeczności przedszkolnej, ale również dla rodziców i dziecka jest to bardzo ważna chwila.

Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym i poważnym debiutem dzieci z najmłodszych grup. „Pasowanie na przedszkolaka” ma symbolizować przyjęcie malucha do społeczności przedszkolnej. Dzieci od wielu dni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek i tańców. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale.

Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci wspólnie z rodzicami złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania wielką kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom i wykonał wspólnie z rodzicami „Medal Przedszkolaka”. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Pani dyrektor nie zapomniała o prezentach, które zagościły na pułkach w sali Pszczółek. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu.

Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników, stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola. 

Ewelina Święćkowska; PM4

« 1 z 3 »