„Jestem Polką, jestem Polakiem”

thumb-img

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Kto ty jesteś?
– Polak mały…


8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kokardy narodowe w barwach ojczystych, a starszaki z grupy ”Krasnoludki” przyszły tego dnia ubrane w odświętnych strojach.
Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat święta występując z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki.

Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Joanna Burgraf , PM nr 4