Przedszkolaki z wizytą na poczcie

thumb-img

Dnia 24.10.2019r. w czwartek przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” i „Słoneczka” odwiedziły Urząd Pocztowy w Grajewie w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach.

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pani pracującej na poczcie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty. Mogły zaobserwować jak wygląda praca urzędnika pocztowego oraz jak długą drogę musi przebyć list od nadawcy do adresata. Dzieci dowiedziały się też,  jak prawidłowo zaadresować kopertę, gdzie nakleić znaczek. Dowiedziały się również, że na poczcie można nie tylko wysłać list, kupić znaczek ale też  nadać paczkę, przesłać pieniądze, zapłacić rachunki i załatwić mnóstwo innych spraw. Przedszkolacy bardzo szybko uświadomili sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

Jedną z największych pocztowych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczęcią pocztową. Wysłały też list do pani Dyrektor naszego przedszkola.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 jeszcze raz dziękują za uprzejmość i poświęcony im czas.   

J. Burgraf, M. Koniecko; PM4