„Grunt to Rodzinka” – VI Festyn Rodzinny

thumb-img

Podekscytowanie, rozradowanie, śmiech oraz wrzawa to tylko część z tego, co mama i tata ze swoimi pociechami mogli doświadczyć podczas niezwykłego Festyny Rodzinnego, który miał miejsce w środę 9 czerwca. Było to już VI spotkanie p.h. „Grunt to rodzinka”, które miejmy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń przedszkolnych.

W to piękne, słoneczne popołudnie przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom oraz zaproszonemu gościowi – Przewodniczącej Rady Miasta Grajewo Pani Halinie Muryjas – Rząsie, krótki występ artystyczny, którym chciały wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność za ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie mama i tata wkładają w codzienną opiekę i wychowanie. Do życzeń, dołączyły samodzielnie wykonane laurki oraz ciepłe uśmiechy i gorące buziaki.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było specjalne wydanie „Familiady”. Jak na prawdziwy telewizyjny program przystało, teleturniej rozpoczął się od charakterystycznego sygnału oraz rodzin wyrywających rzepkę. Nie zabrakło prowadzącego (w rolę, którego wcielił się tata Stasia ze „Słoneczek”- Pan Łukasz Gordon), jak również rywalizujących ze sobą drużyn, w skład, których weszli MAMUSIE oraz TATUSIOWIE naszych przedszkolaków. W trakcie teleturnieju pojawiły się także słynne dowcipy prowadzącego oraz przerwa na reklamę naszego przedszkola. Na zakończenie zabawy drużyny jednogłośną decyzją przekazały główną nagrodę wszystkim pracownikom naszej placówki na wycieczkę do Grecji na wyspę Rodos.

Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom zabawy i konkurencje prowadzone przez aktorów z Teatru „Conieco” z Białegostoku. W ich trakcie  można było wykazać się umiejętnością tańca, sprawnością, szybkością i umiejętnością współdziałania w grupie.

Tego rodzaju spotkania mają szczególny charakter, ponieważ wzmacniają emocjonalne więzi rodzinne, a przede wszystkim uczą szacunku i przywiązania do swoich rodziców oraz integrują ze sobą wszystkich członków naszej przedszkolnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w pikniku oraz za pomoc w jego organizacji, przede wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku,  ale również sponsorom za pieczywo i słodkie wypieki (Pan Tomasz Jankowski, Państwu Skrodzkim – Piekarnia Konopki).

Anna Filipkowska, Katarzyna Wołyniec; PM4

« 1 z 4 »