Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej

thumb-img

21 maja dwie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Puszczykówce położonej koło wsi Okopy. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian oraz nauka współpracy w grupie. Wioska indiańska, do której w końcu dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Spodobały nam się rozstawione tipi oraz przewodnicy, ubrani w stroje indiańskie.

Na początku zabawy dzieci zwiedziły muzeum indiańskie. Mogły zobaczyć stroje Indian oraz przedmioty ich codziennego użytku. Następnie nasz przewodnik oprowadził nas po mini zoo, w którym żyją króliki, konie, bociany, gęsi, psy, indyki amerykańskie, skunks, szop pracz, owce kameruńskie, kaczki, bażanty oraz kozy anglonubijskie. Niespodzianką była przejażdżka konna. Dzieci wypiekami na twarzy czekały na swoja kolej, aby dosiąść piękną Klacz. Na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, łowienia ryb, rzucania ringiem na rogi bizona, strzelania z wiatrówki. Było wielu chętnych do spróbowania swoich sił  na torze przeszkód stworzonym w lesie czy też do przeciągania liny.

Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie wtedy smakowały kiełbaski z ogniska… Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do przedszkola.

Zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia oraz kupione pamiątki.

Ewelina Święćkowska; PM4

« 1 z 11 »