Wielkanocne warsztaty muzyczno – plastyczne w „Słoneczkach”

thumb-img

„Święta Wielkanocne z kurką i zającem” – warsztaty ruchowo- plastyczne z Rodzicami.

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…” 

Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 15 kwietnia 2019 roku zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na Wielkanocne warsztaty plastyczno- ruchowe.

– poszerzanie wiadomości dzieci o zwyczajach i obrzędach świątecznych,

– doskonalenie sprawności dłoni w pracy plastycznej,
– wywoływanie radości z powodu zbliżających się świąt oraz uczestnictwa bliskich osób we wspólnej zabawie,
– wzmacnianie więzi emocjonalnej, społecznej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym.

To tylko niektóre cele, które zostały zrealizowane podczas spotkania.

  Warsztaty zaczęły się częścią artystyczną, gdzie „Słoneczka”  piosenkami i wierszami wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat . Następnie zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Były: tańce z chustą „Deszczyk pada”, zabawa : „Kurka i kurczątka” , „To ja kurka mała”.

  Po zabawach ruchowych  przyszedł  czas na wykonanie prac plastyczno- technicznych.

Rodzice z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka tworząc piękne i unikatowe zajączki wielkanocne. Oprócz tego wykonywali tez kartki świąteczne dla bliskich. Zgromadzeni goście mieli do wykorzystania różne dostępne materiały: cekiny, wstążki, druciki kreatywne i wiele wiele innych. Dzięki temu powstały wymarzone prace.

W dalszej kolejności na dzieci czekały zagadki- jajeczka, z którymi dzieci poradziły sobie rewelacyjnie. Ponadto wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była wizyta kurki, która postanowiła obdarować dzieci pysznymi czekoladowymi jajeczkami. Dzieci i rodzice w zamian zatańczyli dla kurki taniec.

Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wszystkim obecnym na warsztatach gościom, rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Joanna Burgraf, PM Nr 4.

« 1 z 3 »