Witaj Wiosenko!

thumb-img

Zgodnie z tradycją, 21 marca dzieci z naszego przedszkola, pożegnały zimę. Jednak w tym roku obrzęd ten wyglądał nieco inaczej, niż w latach ubiegłych.

Wszystkie przedszkolaki, zaraz po zjedzonym śniadanka, wyszły na spacer, podczas którego towarzyszyła im Marzanna, symbol odchodzącej zimy. Każde dziecko ozdobione w kolorowy, wiosenny akcent szło pożegnać zimę. Dzieci czule pożegnały Marzannę, kazały jej wziąć ze sobą walizkę, w którą spakowały zimowe ubrania, obuwie i wysłały ją na Antarktydę, zapraszając ją na przyszły rok. Jednak ku zdziwieniu przedszkolaków,
z samochodu, do którego wsiadła Marzanna, wysiadła piękna, kolorowa i zielona Pani Wiosna z równie pięknym koszykiem wiosennych kwiatów. Przedszkolaki w kolorowym, wiosennym korowodzie głośnym okrzykiem i śpiewem oznajmiały, że właśnie przyszła cieplejsza pora roku, obserwując przy tym pierwsze oznaki wiosny. Uśmiechnięta Pani Wiosna, rozdawała przechodniom pachnące, wiosenne kwiaty.

Po powrocie z wiosennej już wycieczki, dzieci pełne wrażeń i emocji zasiadły do swoich przedszkolnych stoliczków i  pięknie malowały Panią Wiosnę, którą spotkały podczas spaceru.

Katarzyna Wołyniec; PM4

« 1 z 2 »