Mamo, tato jestem PRZEDSZKOLAKIEM!

thumb-img

Najmłodsze dzieci uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość, jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka.  Ta podniosła chwila odbyła się w piątek – 22 marca 2019r. przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i dziadków naszych trzylatków. Odświętny strój dzieci, a także wystrój sali podkreślały doniosłość wydarzenia.

Dla „Pszczółeczek” było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie i swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu.    

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor Reginę Grabowską i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec.  W dalszej części najpierw rodzice, później dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka „zaczarowaną” kredką przez Panią Dyrektor.  

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książeczkę oraz słodki upominek.    

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem.
Życzymy wszystkim „Pszczółeczkom” dużo dobrych i miłych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Anna Filipkowska; PM4

« 1 z 3 »