ho, ho Mikołaju!

thumb-img

6 grudnia, jak co roku w nasze progi zawitał ukochany przez dzieci na całym świecie Święty Mikołaj! Wszyscy byliśmy ogromnie przejęci tym faktem, zwłaszcza że za oknami nie było widać ani jednego płatka śniegu – martwiliśmy się, bo nie wiedzieliśmy, czy Święty Mikołaj do nas dotrze, skoro przemieszcza się saniami… Na szczęście nauczyliśmy się piosenki o zmotoryzowanym Mikołaju, więc odetchnęliśmy z ulgą, wierząc, że ten prawdziwy również przyjedzie do nas samochodem 🙂

W tym długo wyczekiwanym dniu, dzieci z emocji ledwo potrafiły usiedzieć przy śniadaniu. Gdy zgromadziły się na dywanie, kilkakrotnie zawołały „Przyjdź do nas, Święty Mikołaju!” i w końcu dało się słyszeć – z początku delikatne, ale przybierające na sile – dzwonienie dzwoneczków… i oto nasz gość był wśród nas. Z tej radości dzieci w każdej grupie zaśpiewały mu piosenkę, bądź zarecytowały wiersz. W końcu nadszedł moment wręczania prezentów –  przedszkolaki otrzymały ogromny karton, w którym znajdowały się zabawki dla całej grupy.   Radości było mnóstwo z nowych samochodów i klocków oraz z pięknego wózka dla lal, ślicznych kubeczków i talerzyków. Wśród prezentów nie zabrakło również nowych układanek, puzzli i klocków, które okazały się być nie lada wyzwaniem nawet dla naszych pań:)

Było bardzo miło, a był to dopiero początek „Mikołajkowych Niespodzianek”. Długo oczekiwany Mikołaj nie zdążył jeszcze opuścić naszych przedszkolnych progów,  kiedy pojawił się w nich, wraz ze swoją świtą drugi. W jego rolę wcielił się Zastępca Burmistrza Pan Maciej Bednarko, któremu towarzyszyła rozśpiewana i roztańczona pani mikołajowa (kierowniczka CIS Izabela Randzio).  Dzieci ochoczo śpiewały piosenki, recytowały wiersze.  Za wspólny udział w  zabawie, od miłych gości, otrzymały cukierki. Dziękujemy za odwiedziny zapraszamy za rok!

 

« 1 z 2 »

Anna Filipkowska PM4