„Po Polsce z wiatrem wędrowanie” w GCK

thumb-img

W czwartek – 11 października, dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność przedstawić część artystyczną z okazji miejskich obchodów  Dnia Edukacji Narodowej w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury.

Z racji, iż jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej i poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz ze zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – dzieci z grup „Stokrotki”, „Słoneczka”, „Krasnoludki” oraz „Biedronki” zaprezentowały szeroko zgromadzonej publiczności przedstawienie p.h.: „Po Polsce z wiatrem wędrowanie”.

Ceremonię rozpoczął „Taniec flag”. Następnie pan burmistrz Dariusz Latarowski powitał przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia spektaklu w wykonaniu dzieci. Piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem” dzieci rozpoczęły swoją podróż po kraju. Zakopane – to pierwsze miasto,  które w przepięknych strojach góralskich, tańcem i piosenką zwiedziły przedszkolaki. Następnie hejnałem powitały miasto Kraków. Tam również nie zabrakło słynnego tańca „Krakowiaka”. Legendą o „Warsie i Sawie” oraz piosenką „Warszawa da się lubić” dzieci pozdrowiły stolicę. Przedszkolaki nie zapomniały o Toruniu, o słynnych piernikach i o Mikołaju Koperniku, który będą małym chłopcem był bardzo wesoły. „Moje miasto – to Grajewo” tą piosenką zaakcentowały pobyt w naszym mieście. Podróż po Polsce dzieci zakończyły w Gdańsku. „Bo to mój kraj, moja ojczyzna” – to słowa piosenki, które w wykonaniu naszych przedszkolaków wzruszyły niejednego widza.

Druga część artystyczna poświęcona była pracownikom oświaty. Dzieci dziękowały nauczycielom za naukę1), trud włożony w ich wychowanie, za opiekę i wsparcie. Życzyły nauczycielom szczęścia na następne lata, po czym głośno zadeklarowały „Niech żyje i rozkwita nasza oświata”. Ceremonię dzieci zakończyły „Tańcem kwiatów”, który wzbudził wiele emocji.

Za tak wspaniały występ przedszkolaki otrzymały z rąk burmistrza słodycze. Bardzo dziękujemy rodzicom z grupy „Stokrotki” państwu Joannie i Markowi Koniecko za poprowadzenie uroczystości, dzieciom za przepiękne wystąpienie przed liczną publicznością, nauczycielkom i pani dyrektor za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia.

 

Jadwiga Pieńczykowska; PM4

« 1 z 4 »