Spektakl teatralny pt.: „Baron Smog” w GCKu

thumb-img

Tuż po śniadaniu, we wtorek – 20 kwietnia przedszkolaki z grup „Słoneczka” i „Stokrotki” miały przyjemność oglądać spektakl pt. „Baron Smog” w sali kinowej Grajewskiego Centrum Kultury.

Tematyką przedstawienia była ochrona środowiska i zmierzenie się z problemem jakim w dzisiejszych czasach jest niska emisja, zanieczyszczenie powietrza, segregacja odpadów oraz smog. Poruszona została również istota zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, jak również ruch na świeżym powietrzu. Dzięki licznym piosenkom i animacjom dzieci przeniosły się w świat głównej bohaterki i mogły razem z nią pokonać groźnego Barona Smoga. Tytułowy bohater przedstaw­ienia, dążył do tego, aby ziemia i powi­etrze były zanieczyszc­zone. Wybrał na swoją „prawą rękę” małą dziewczynkę Tosię, która miała mu pomóc w real­iza­cji niecnego planu zapanowa­nia nad światem. Jed­nak znalazł się ktoś, kto czuwał nad Tosią i wraz z widzami dołożył wszel­kich starań, by pokrzyżować plany złego Barona.

Dzieci podczas przedstawienia uczyły się pozytywnego stosunku do przyrody, wrażliwości ekologicznej oraz rozbudzały w sobie poczucie więzi z przyrodą i środowiskiem, w którym żyją. Przygody bohaterów pozwoliły zwrócić uwagę wszystkich przedszkolaków na zanieczyszczenie powietrza, a także uświadomić, jak można dbać o środowisko segregując śmieci, które są groźne, jak bajkowy smog. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze bardzo podobał się dzieciom, choć nie zabrakło też momentami strachu przed groźnym Baronem Smogiem, który na szczęście na koniec przeszedł pozytywną przemianę.

Dzieci brały czynny udział w spektaklu, wykazały się również wiedzą dotyczącą ekologii, potrafiły także posegregować śmieci do odpowiednich pojemników.

Anna Filipkowska; PM4

« 1 z 2 »