V Festyn Rodzinny z Gwiazdą w tle

thumb-img

5 czerwca nasz ogród przedszkolny tętnił życiem, a czerwcowe słoneczko już od południa witało przedszkolaków z całymi rodzinami. Na przekór obiegowym opiniom, iż rodzice XXI wieku na nic nie mają czasu, spędzili oni z nami wtorkowy dzień.

Każda z grup miała swój charakterystyczny kolor rozpoznawczy daszków, w który „przebierały” się wszystkie dzieci. Grupa I to niebiescy, grupa II – czerwoni, grupa III – biali, grupa IV – zieloni, grupa V- żółci.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Pani Regina Grabowska witając przybyłych gości w osobie Pana Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, rodziców oraz dzieci. W swoich przemówieniach zaprosili zgromadzonych do wesołej wspólnej zabawy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny dla swoich Rodziców – nawiązując tym samym do Dnia Mamy i Taty. Po czym wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki.

Dużą atrakcją dla wszystkich, okazał się występ rodziców z inscenizacją wiersza Juliana Tuwima p.t „Rzepka”. W role poszczególnych postaci z utworu wcielili się chętne mamy i tatusiowie z poszczególnych grup (dziękujemy za poświęcony nam czas). Jeszcze większą niespodziankę sprawili swoją obecnością lider zespołu „Weekend” – Radek Liszewski oraz jeden z członków zespołu, a jednocześnie tata naszej Roksanki – Adam Łazowski. W trakcie swojego pobytu na festynie rozdawali plakaty i płytki z piosenkami zespołu oraz chętnie pozowali do zdjęć z naszymi milusińskimi, ich rodzicami i pracownikami przedszkola. Równie miłym zaskoczeniem był występ Malwinki Krukowskiej z grupy „Stokrotek” – która piosenką „Konik na biegunach” wyśpiewała nam I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Nasza wokalistka za swój występ, nagrodzona została gromkimi brawami oraz specjalnym podziękowaniem ze strony Radka – pocałunkiem w dłoń.

Po przedstawieniu wszyscy zaproszeni goście przeszli na teren ogródka przedszkolnego, gdzie każda z grup w wyznaczonym miejscu miała swój poczęstunek (smakołyki z grilla, owoce, ciasto, soki).

Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom animacje prowadzone przez zaproszoną wodzirejkę – Panią Izę Gwiazdowską ze Studia Działań Kreatywnych „Gwiazda”. W trakcie zabaw można było wykazać się umiejętnością tańca, sprawnością, szybkością i umiejętnością współdziałania w grupie. Nie obyło się bez tradycyjnych baniek mydlanych i chusty animacyjnej.

Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Niewątpliwie takie uroczystości i spotkania są okazją do wspólnych zabaw ze swoim dzieckiem, spędzenia czasu miło i aktywnie, a także wzmacniają więzi emocjonalne rodziny. Dziękujemy wszystkim w przygotowanie i uświetnienie Festynu Rodzinnego. Drodzy RODZICE – mógł się on odbyć dzięki WASZEMU ogromnemu zaangażowaniu. To dzięki Wam i zapewnionym przez Was namiotom, grillom, przygotowanym smakołykom mieliśmy wspaniałą biesiadę.

Drogie Rodziny! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę!!!

Swoje podziękowania kierujemy również w stronę:

– Pana Tomasza D. – dyrektora GCK – za wypożyczenie podestów scenicznych;

– Pana Adama Ł. – taty Roksany z grupy „Krasnoludków” za zorganizowanie wizyty Lidera zespołu „Weekend”;

– Pana Tomasza J. – taty Mikołaja z grupy „Biedronek” – naszego sponsora;

– Pana Mariusza Ś. – Lidera zespołu „Maximus” – taty Mateusza z grupy „Pszczółek” za udostępnione nagłośnienie.

Anna Filipkowska; Joanna Burgraf PM4

« 1 z 5 »