ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

thumb-img

24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu celebrowanie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

Na początku, przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia. Następnie, Panie przygotowały specjalne zadania w każdej z grup, oczywiście wszystko
w „misiowym” temacie. I tak w najmłodszej grupie, zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki do piosenki „Kubusia Puchatka”, później były misiowe zagadki, wspólne tańce do piosenek, m.in. „Mam pluszowego misia”, „Misie dwa”, „Dwa malutkie misie” czy „Taniec pajacyka z misiem”. Nie mogło zabraknąć również znanej i lubianej przez dzieci piosenki „Gumi Miś”. Dużą niespodziankę i radość sprawiła dzieciom misiowa fotobudka i robienie zdjęć. „Pszczółki” wykonały również misie z płyt CD. Na koniec dnia pełnego wrażeń, obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek”.

„Biedronki” natomiast, bawiły się tego dnia przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Dwa misie”. Dzieci miały również atrakcje
w postaci zabaw ruchowych i gimnastyki z misiami. Wykonały też pracę plastyczną na temat swego kochanego pluszaka. Ten dzień był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.

Również dzieci w grupy „Słoneczka” nie zapomniały o obchodach światowego Dnia Pluszowego Misia, podczas którego misie małe i duże towarzyszyły im przez cały dzień. Wspólne zabawy z pluszakami, konkursy, prace plastyczne i zabawy przy piosence „Jadą, jadą misie” sprawiły dzieciom wiele radości.

„Krasnale” prezentowały tego dnia swoje misie przed koleżankami i kolegami, recytowały zbiorowo wiersze pt. „Miś”, „Niedźwiadek”, itp. Odgadywały zagadki obrazkowe o znanych misiach. Pluszaki towarzyszyły im również podczas zabawy przy piosenkach pt. „Stary niedźwiedź”, „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadki niejadki”, itp.
W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nauczycielka przeczytała dzieciom jedną z przygód „Misia Uszatka” Cz. Janczarskiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły również
w konkursach sprawnościowych. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych integrując całą grupę.

Z kolei w grupie „Stokrotek” , jak na urodziny przystało, starszaki przygotowały swoim misiom przyjęcie. Było tradycyjne „sto lat”, życzenia, prezenty, „pyszne smakołyki” prosto z kuchennego kącika oraz pamiątkowe zdjęcia z solenizantami. Dzieci śpiewały piosenki o misiach, uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach tanecznych, ruchowych, plastycznych i zręcznościowych. Tańcem przy piosence „Pokochaj pluszowego misia” uwieczniły ten wyjątkowy dzień.

Przytulankom i buziakom nie było końca, a miła i przyjemna atmosfera udzieliła się wszystkim, zarówno dzieciom, jak i ich paniom.

Katarzyna Wołyniec PM4

« 1 z 4 »