Grzeczne dzieci i trzech Mikołajów

thumb-img

Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi .

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

W środę – 6 grudnia dzieciaki z naszego przedszkola już od samego rana zastanawiały się, w jaki sposób w tym roku dojedzie do nich Mikołaj i czy przypadkiem brak śniegu nie powstrzyma Świętego przed odwiedzinami???

Z niemałym lekiem nasłuchiwały i wyczekiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa. Panie ze swej strony, pocieszały i zapewniały o rychłym przybyciu Mikołaja, wiedziały bowiem, że i w tym roku nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie).

I miały rację – Święty Mikołaj dotarł i to nie jeden. Jako pierwszych gościliśmy dwóch braci Mikołajów (w postacie których wcielili się: Burmistrz Miasta Grajewo Pan Dariusz Latarowski i jego zastępca Pan Maciej Bednarko) wraz z Mikołajową (Pani Izabela Randzio – kierowniczka CIS). Przywitaliśmy ich bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem słodkich upominków oraz pamiątkowymi zdjęciami. Nasi pierwsi goście nie zdążyli jeszcze opuścić przedszkola, a w drugim końcu budynku dało się już słyszeć nawoływania – ho, ho… kolejnego Mikołaja. Tym razem pojawił się w towarzystwie śnieżynki i elfa, ze specjalnymi darami dla dzieci z każdej z sal.

Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Za zabawki dzieciaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami, tańcem i wierszami. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogły doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.

Anna Filipkowska PM4