„Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił. Chcemy byś również kochał ją i TY!!!

thumb-img

Święto Niepodległości w naszym kraju, każdego roku obchodzone jest bardzo uroczyście. Jest to dzień wolny od pracy. Na ulicach miast powiewają biało – czerwone flagi. W całym kraju odprawiane są msze za ojczyznę, składane są kwiaty pod pomnikami bohaterów narodowych, a na grobach żołnierzy zapala się znicze.

Również w naszym przedszkolu dbamy o to, aby nasze dzieciaki już od najmłodszych lat, rozwijały poczucie przynależności narodowej i postawę umiłowania Ojczyzny oraz poszanowania jej kultury i tradycji. Dlatego też, w piątek – 10 listopada – wszystkie grupy zebrały się w holu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Regina Grabowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki poznały wiele tradycji związanych z upamiętnieniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbały dzieci 6 – letnie z grupy „Stokrotek”. Wraz ze swoimi paniami z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne, mówiące o symbolach narodowych i miłości do ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami wspaniałej publiczności.

Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie ono w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko PM4