„My STOKROTKI zdrowo rośniemy bo owoce i warzywa jemy”

thumb-img

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Jesienią i zimą są szczególnie istotne – jest mokro i zimno, a o przeziębienie nietrudno. A to właśnie z owoców i warzyw nasz organizm czerpie najwięcej witamin i składników mineralnych, odpowiedzialnych za naszą odporność. Włączając się aktywnie do działań promujących zdrowie oraz realizując program „Akademia zdrowego przedszkolaka” dzieci z grupy „Stokrotek” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego dyskontu – „Biedronki” na dział warzywno – owocowy, gdzie rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce, a następnie dokonały ich zakupu.

Po powrocie poszerzały wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, pracowały z konkretnymi okazami. Miały możliwość dotykania ich, smakowania, wąchania, skosztowania, dzięki czemu wykorzystywały wszystkie swoje zmysły. Miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale także poznawały owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polce.

Wszystkim naszym działaniom przyświecał jeden główny cel: aby nasze przedszkolaki od najmłodszych lat zachęcać do codziennego spożywania warzyw.

Po poniedziałkowym dniu starszaki mogą powiedzieć:

„Zdrowo rośniemy bo owoce i warzywa jemy”

Marzenna Koniecko; Anna Filipkowska PM4