Festyn Rodzinny z bajką w tle

thumb-img

W środę  – 7 czerwca poranek nie nastrajał optymistycznie. Przez okna swoich sal przedszkolaki obserwowały zachmurzone niebo i deszcz. Na szczęście po południu się rozpogodziło i dzieci wraz z rodzicami mogły bawić się, na IV już Festynie Rodzinnym – „Grunt to RODZINKA” .

Tego dnia plac przedszkolny tętnił życiem, każda z grup miała wygospodarowane dla siebie miejsce, na którym można było biesiadować i wspólnie się integrować.

Na terenie przed przedszkolem stanęła piękna dekoracja zamku, lasu i wnętrza domku.  Program rozpoczął się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią Dyrektor Reginę Grabowską.  Wyróżnieniem dla  nas, była  wizyta Przewodniczącej Rady Miasta Grajewo Pani Haliny Muryjas-Rząsy.

Następnie wystąpiły dzieci, które przywitały swoich rodziców przygotowanym wierszem i pięknie odśpiewaną piosenką o rodzinie:

„…Rodzina, rodzina

zawsze razem się trzyma

bo wiąże ją miłości nić

Tej nici nie przerwie nic…”

Punktem kulminacyjnym imprezy był występ w wykonaniu niezwykłych aktorów. Niezwykłych – bowiem, tym razem na scenie wystąpili pracownicy przedszkola, którzy zaprezentowali wszystkim zgromadzonym, bajkę pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zachwyt publiczności budziła gra „aktorów”, piękne stroje , muzyka oraz widowiskowa, własnoręcznie wykonana przez nauczycielki – scenografia. Publiczność z dużym zainteresowaniem oglądała spektakl i gromkimi brawami nagrodziła występ.

W trakcie pikniku można było smakować różnego rodzaju rarytasów przygotowanych przez rodziców: pysznych ciast, pieczonych kiełbasek z grilla, małosolnych ogóreczków itp.  Oprócz biesiadowania przy stołach, na wszystkich czekała świetna zabawa. Natomiast dzieci zabawiała animatorka z firmy „Gwiazda” w przebraniu klauna, która przy głośnej muzyce zagrzewała do zabawy dzieci, a także ich rodziców. Było puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną i kolorowymi balonikami, żonglowanie i wiele innych zabaw muzyczno – ruchowych.  Maluchy miały także możliwość przejażdżki na koniku, a ich opiekunowie uwiecznienia swoich pociech na zdjęciu.

Trzeba przyznać, że frekwencja rodziców dopisała – większość z nich znalazła czas, aby mimo takiej pory dnia wyrwać się z pracy i spędzić czas ze swoimi  milusińskimi. Im także udzielił się wesoły klimat rodzinnego pikniku i chętnie włączyli się w zabawę.

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas  imprezy,  która nie mogłaby się odbyć bez ogromnego zaangażowania rodziców oraz pracowników naszego przedszkola.

Swoje podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów – Pana Ireneusza Łaguny, właściciela Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Zagłoba”, Pana Bogdana Karwowskiego – taty Pawełka z grupy „Stokrotek” oraz Pana Tomasza Jankowskiego – taty Mikołaja z grupy „Pszczółek”.

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za mile spędzony czas i cudowną zabawę, bowiem:
KAŻDE PRZEDSIĘWZIĘCIE, KTÓRE WNOSI W ŻYCIE DZIECKA UŚMIECH I ZADOWOLENIE JEST BEZCENNE.

Anna Filipkowska; Ewelina Święćkowska PM4