Wycieczka do Muzeum Mleka

thumb-img

5 czerwca 2017 roku starszaki  z grup „Stokrotki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Centrum Tradycji Mleczarstwa  – Muzeum Mleka w Grajewie.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały wspaniałą ekspozycję dotyczącą historii mleka i jego przetworów, poznały drogę, jaką przebywa mleko od rolnika po odbiorcę oraz wiele ciekawostek z nim związanych. Podziwiały sylwety zwierząt hodowlanych, interaktywne wystawy i filmik o produkcji mleka. Patrząc przez mikroskop mogły dokładnie poznać z czego składa się mleko, jak powstaje śmietana oraz dlaczego ser żółty ma dziurki. Przedszkolaki brały aktywny udział w różnego rodzaju doświadczeniach, sprawdzały swoje umiejętności w dojeniu „sztucznej krowy”.  Uczestniczyły również w warsztatach edukacyjno – plastycznych i samodzielnie wykonały z kolorowej soli portrety Krówki Matyldy, od której na zakończenie zajęć otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy Paniom – Renacie Kurzątkowskiej i Iwonie Haleckiej, które wprowadziły naszych podopiecznych w „mleczny” świat.

 

Anna Filipkowska; Jadwiga Pieńczykowska PM4