Nasze „Stokrotki” w Korowodzie Bajkowym

thumb-img

W dniu 17 maja dzieci z grupy „Stokrotki” wzięły udział w Korowodzie Bajkowym, którego organizatorami byli Zespół Szkół Miejskich nr 1 oraz Miejska Biblioteka Publiczna oddział dla dzieci.

Starszaki z naszego przedszkola przebrane były za postacie z bajki „Królewna Śnieżka”. Była Śnieżka, królewicz, zła macocha, myśliwy i krasnoludki. Dzieci z innych placówek również przebrały się za wybrane przez siebie postacie z bajek.

Korowód przeszedł ulicami miasta, po czym wszyscy dotarli do ZSM nr 1. W szkole, uczestnicy wysłuchali fragmentów niektórych bajek czytanych przez zaproszonych gości. Obejrzały też bakę „Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu uczniów grupy teatralnej „Maska”. Spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Wiolettą Piasecką dostarczyło wielu wrażeń. Piasecka zachęcała wszystkie dzieci do obcowania z książką i przekonywała, że to najlepszy przyjaciel człowieka. „Stokrotki” zostały zaproszone przez starszych kolegów na ich taneczny występ, konkursy i zabawy, za które były drobne upominki i nagrody. Za udział w korowodzie przedszkolaki otrzymały dyplom i statuetkę z sylwetką Reksia. Dzień ten, z pewnością długo pozostanie w ich pamięci.

 

Jadwiga Pieńczykowska; PM4