W karnawale same bale….

thumb-img

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”

Tak też było i u nas – 12 stycznia 2017r. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Impreza odbywała się na dwóch salach.

Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, baśni i filmów animowanych. W salach przedszkolnych pełnych pięknych kolorowych ozdób i balonów można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, …  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci tego dnia było bardzo trudno. Nawet panie wcieliły się w różne postacie z bajek i nie tylko. Była Elza, Minionek, Czarownica, Smerfetka, Egipcjanka, Królowa, Księżniczka. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu zespół muzyczny „Maximus” z Grajewa, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną przez siebie muzyką. Było też mnóstwo atrakcji: zdjęcia indywidualne i grupowe dla każdego przebierańca, tańce z balonami, wystrzałowe tuby z konfetti, bańki mydlane, co dla dzieci sprawiało mnóstwo frajdy. Najważniejszą jednak postacią był św. Mikołaj z workiem pełnym wspaniałych prezentów, który również sam porwał się w rytmy tańca wraz z przedszkolakami.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo zmęczenia, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Natomiast mamom z trójek grupowych za wkład włożony w zakup paczek.

 

Joanna Burgraf; PM4