Wigilijne spotkanie w grupie „Pszczółek”

thumb-img

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. W najmłodszej grupie, dnia 20 grudnia, odbyło się właśnie takie spotkanie wigilijne.

Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról tradycyjnych kolęd oraz pięknych tańców. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Aniołki i pasterze z sercem wyrecytowali wiersz, zaśpiewali kolędy i pastorałki, zagrali i zatańczyli dla Jezuska.

Występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem, a po wspólnym kolędowaniu pod choinką czekały na wszystkich prezenty – piękne Aniołki – przygotowane przez dzieci i panie.

Wspólnie spędzony czas wprawił  wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

Z całego serca dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za mile spędzony czas !

 

Joanna Burgraf PM nr 4