„Kolęduje Tobie moje serce…” – Jasełka w grupie „Słoneczek”

thumb-img

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, zadumy, ciepłych rodzinnych spotkań. W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają swój wystrój na zimowo-świąteczny, czuje się miłość i serdeczność wokół oraz radosne oczekiwanie.

We wtorek, 20 grudnia 2016 r. magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się gościom przybyłym na jasełka do grupy „Słoneczek”. Do przedszkola tego dnia przyszły niemal całe rodziny – tata, mama, babcia, w sali zrobiło się tłoczno i bardzo, bardzo gorąco.   W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa. To do niego podążali tak honorowi goście, jak Trzej Królowie, pastuszkowie, kotek, ptaszek, dziadziuś i dziewczynka o wielkim sercu – Dorotka niosąc dary. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

OBSADA:

DOROTKA: Malwinka K.
MARYJA : Tosia R.
JÓZEF: Adaś K..
PASTERZE : Igor Z.,  Kubus K., Bartuś Ł.

KRÓLOWIE:  Krystian M., Kacperek M.,  Kubuś K.,
ANIOŁKI : Kalinka J., Elizka K., Lenka S., Nikola C., Amelka K., Julcia Ś., Julcia B., Gabrysia I.

GWIAZDKI: Weronika G., Lenka W., Julcia P.

KOTEK: Marysia K.

PTASZEK: Patrycja G.

DZIADZIUŚ: Szymonek L.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie naszych SŁONECZEK, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie wśród przybyłych gości, w zamian wszyscy występujący na scenie dostali gromkie brawa.

Następnie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Reginy Grabowskiej, na koniec zaś nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem.

Głównym celem uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie Jasełek – pomoc w opanowaniu tekstu i przygotowanie oryginalnych strojów.

 

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko; PM nr 4