Stokrotki odwiedziły Urząd Miasta

thumb-img

W ramach zajęć poświęconych poznaniu swojej miejscowości w dniu 21.10.2016r. dzieci z grupy „Stokrotki” odwiedziły Urząd Miasta. W rolę przewodnika wcieliła się z-ca kierownika U.S.C. pani Joanna Waszkiewicz.

Podczas wizyty dzieci spotkały się z burmistrzem naszego miasta p. Dariuszem Latarowskim, który zapoznał dzieci ze specyfiką swojej pracy, przybliżył strukturę Urzędu Miasta, zakres zadań zrealizowany przez pracowników Urzędu. Pokazał także klucze do miasta, które otrzymał podczas objęcia swojego stanowiska. Dzieci z wielką radością zasiadły w fotelu Burmistrza. Być może wśród nich jest przyszły włodarz naszego miasta. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć salę, w której odbywają się posiedzenia Rady Miasta. Zobaczyły też, jak wygląda Sala Ślubów i Toastów. Wśród dzieci nie zabrakło ochotników, którym fikcyjnego ślubu udzieliła pani Joanna.

Podczas wizyty dzieci otrzymały maskotkę – wilka, widokówki, przybory do pisania i rysowania.

Pragniemy serdecznie podziękować panu Burmistrzowi i pani Joannie Waszkiewicz za gościnne przyjęcie, poświęcony czas i uwagę. Niezapomniane wrażenia z wycieczki dzieci odzwierciedlą w swoich pracach plastycznych.

 

Jadwiga Pieńczykowska; PM4