Świętujemy Dzień Dziecka

Świętujemy Dzień Dziecka

Tegoroczny „Dzień dziecka” w naszym przedszkolu zapamiętamy na długo. A to dlatego, że trwał on nie jeden, ale przez kilka dni. Zaczęło się 30 maja, kiedy to na placu przedszkolnym pojawiły się wielkie „dmuchańce” – przedmioty, które co roku zapewniają dzieciom mnóstwo atrakcji i są gwarancją niesamowitej zabawy.  Przedszkolaki miały możliwość skakać, czołgać się w tunelu, chować, zjeżdżać na małej i dużej zjeżdżalni, wspinać i przeskakiwać przez przeszkody.

1 czerwca świętowanie zaczęło się już w godzinach porannych. Tego dnia specjalnie dla dzieci przygotowane zostały konkursy i zawody sprawnościowe. Przedszkolaki z wszystkich grup miały do wykonania rozmaite zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Następnie na wszystkich czekała dyskoteka – tańce przy muzyce dziecięcej. Prowadzące tego dnia przygotowały wiele niespodzianek tak, że śmiechu było co niemiara. I o to nam chodziło bo przecież „kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”!

Kolejnego dnia świętowania, dzieci obejrzały wystawioną przez grupę z Teatru Lalek „Fraszka” z Warszawy, bajkę pt. „Cudowna jabłoń”. Aktorzy za pomocą pięknych i oryginalnych kukiełek przedstawili opowieść o przygodach ogrodnika Onufrego, biednej wdowy Dominiki i ich synów. Dzieci po obejrzanym przedstawieniu wiedzą już o tym, że chciwość, skąpstwo i zazdrość krzywdzą innych ludzi i prowadzą do utraty przyjaciół.

Nie zabrakło łakoci, o to już zadbała dyrekcja placówki, która osobiście obdarowywała nimi każdego malucha.

Anna Filipkowska; Ewelina Święćkowska PM nr 4