Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

20 maja dzieci z „Biedronek” i „Stokrotek”, w ramach realizowanej tygodniowej tematyki zajęć „Książka naszym przyjacielem” , udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej (oddziału dla dzieci). Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni, porozglądać się i bliżej przyjrzeć się bibliotecznym pomieszczeniom i znajdującym się w nich przedmiotom. Dowiedziały się również , jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach, przybliżyła dzieciom zasady wypożyczania książek oraz sposoby dbania o nie.   Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania.  W tym miejscu swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały również dzieci, które brały wcześniej udział w eliminacjach miejskich konkursu „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Za swoją odwagę i talent recytatorski dzieci te, otrzymały od naszej zaprzyjaźnionej bibliotekarki – Pani Wiesi, przepiękne książeczki.

Na zakończenie spotkania w bibliotece, dzieci przekazały pani bibliotekarce piękny doniczkowy kwiat z podziękowaniem za bardzo ciekawe oprowadzenie po świecie książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą ponownie, tym razem z rodzicami, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Anna Filipkowska; Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /pm4.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /pm4.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/pm4.grajewo.pl...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /pm4.grajewo.pl-wp/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52