„Święta wielkanocne z kurką i zającem….. słoneczne, pachnące Święta wielkanocne”- warsztaty dla rodziców.

„Święta wielkanocne z kurką i zającem..... słoneczne, pachnące Święta wielkanocne”- warsztaty dla rodziców.

Środa – 23. III.  to szczególny dzień dla dzieci z grupy „Słoneczka”. Przedszkolaki w tym dniu zaprosiły rodziców na krótkie przedstawienie, związane z tradycją obchodów Świąt wielkanocnych. Zaśpiewały piosenki, pięknie wyrecytowały  wiersze i bawiły się wspólnie z rodzicami  w „Kurkę”. Po części artystycznej nastąpiła część warsztatowa. Wszyscy przystąpili do pracy przy stolikach.

Zajęcia otwarte pozwalają rodzicom naszych wychowanków poznać środowisko w którym przebywa dziecko, warsztat pracy nauczyciela, zasady prowadzenia zajęć, czyli codzienny świat przedszkolaka niejako od kuchni. Wśród rodziców największym powodzeniem cieszą się jednak te zajęcia, w których mogą bezpośrednio uczestniczyć.

Wspólnie z dziećmi i rodzicami, w godzinach popołudniowych, pozwoliliśmy rozkwitnąć naszym, nierzadko ukrytym, talentom plastycznym. Najważniejszy był tutaj temat przewodni- wielkanocna kartka.  Kolorowy papier,  bibułki, cekiny i magiczny klej pozwoliły rodzicom i dzieciom wyczarować naprawdę piękna kartkę z życzeniami i  wielobarwną pisankę, która będzie reprezentowała nasza grupę w konkursie plastycznym na najpiękniejszą pisankę.

Rodzice wraz z dziećmi wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań – opanowania umiejętności wykonania powierzonych zadań. Nie jest to trudne, wymaga jednak pewnych określonych działań. Dzieci były zachwycone, że mogły wspólnie z mamą i tatą uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach – pod opieką pań.

Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczycieli z rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzone popołudnie minęło stanowczo za szybko…

Dziękujemy  wszystkim Rodzicom za przybycie i czynny udział w naszych zajęciach!!!

Joanna Burgraf, Marzenna Koniecko PM nr 4