Biedronki zwiedzają przedszkolną kuchnię

Biedronki zwiedzają przedszkolną kuchnię

W lutym, w ramach tygodnia pod hasłem „Praca kucharki” dzieci z grupy „Biedronek” zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem przedszkolnej kuchni. Podczas zwiedzania  przedszkolaki  miały możliwość  z bliska obserwować pracę, jaką wykonują panie kucharki. Poznały też kuchenne wyposażenie – rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria potrzebne w codziennym przygotowywaniu pysznych i zdrowych posiłków. Nasza intendentka – Pani Jola  przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z tych urządzeń,  zwróciła również uwagę na strój, jaki posiadają kucharki w trakcie pracy.

Dzieci z grupy czterolatków doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać, rozumieją również potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw.  Korzystając więc z wizyty w kuchni oraz z  myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok.   Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego korzystania  z tego typu urządzeń. Następnie dokładnie umyły ręce i założyły ochronne fartuszki  oraz czepki kuchenne.  Tak przygotowane, kolejno podchodziły i wkładały owoce i warzywa do dyszy sokowirówki. Następnie degustowały sok, określały kolor i smak.

Soczek z marchewki i jabłuszka wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był własnoręcznie przez dzieci, w dodatku bez cukru i  konserwantów.

Dziękujemy Paniom z kuchni za miłe przyjęcie.

Joanna Burgraf, Anna Filipkowska PM nr 4