„To dziś rodzi się miłość” – Jasełka w grupie „Biedronek”

 „To dziś rodzi się miłość” – Jasełka w grupie „Biedronek”

Grudzień w grupie „Biedronek”  ma wymiar nieco inny, niż pozostałe miesiące roku. Tematyka poruszana na zajęciach, związana z Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia powoduje, że wszyscy czujemy się jakoś dziwnie tajemniczo i bajecznie, a jednocześnie jesteśmy lepsi, wrażliwsi, no i chyba szczęśliwsi, niż zwykle. Z tymi pięknymi świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Aby tradycji stało się zadość w poniedziałek 21, grudnia dzieci z tej grupy wystawiły swoim rodzinom takie przedstawienie ph.: „To dziś rodzi się miłość”, wprowadzając  tym  samym wszystkich w  magiczną atmosferę świąt. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wcielały się w role Maryi i Józefa, Gwiazdek, pasterzy, Aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodała również oprawa muzyczna w postaci tańca gwiazdek oraz kolęd  i pastorałek, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że każdy myślami przeniósł się na chwilę do Betlejem i do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

Zaproszonym gościom występ bardzo się podobał i nasi milusińscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

Anna Filipkowska, Joanna Burgraf PM nr 4