II FESTYN RODZINNY

II FESTYN RODZINNY

Wtorkowy poranek (09.06.2015r.) nie nastrajał optymistycznie. Przez okna swoich sal przedszkolaki obserwowały zachmurzone niebo i deszcz. Na szczęście po południu się rozpogodziło i zapanowała radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już festyn rodzinny ph.: „Grunt to rodzinka”.

Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że ogród przedszkolny wypełnił się tłumem rodziców i dzieci. Otwarcia uroczystości dokonała pani dyrektor Regina Grabowska witając obecnych gości oraz rodziny z dziećmi. Na przedszkolne spotkanie przybyli również zaproszeni przedstawiciele władz miejskich w osobach: Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, Zastępca Burmistrza pan Maciej Bednarko, Przewodnicząca Rady Miasta pani Halina Muryjas – Rząsa oraz Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodzinypani Monika Stefańska i jej zastępca pan Wojciech Formejster.

Przewodnicząca Rady Miasta i Burmistrz w swoich przemowach przekazali dużo ciepłych słów skierowanych do zebranych gości, podkreślając ważną rolę rodziny w życiu dziecka i społeczeństwa.

Po części oficjalnej przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, w którym nie zabrakło wzruszających zapewnień o miłości i podziękowań dla rodziców za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkie grupy wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki o mamie i tacie. Grupa Krasnali i Stokrotek zaprezentowała układ taneczny „Waka, waka”. Natomiast trzy młodsze grupy: Pszczółki, Biedronki i Słoneczka zatańczyły taniec „Gummy bear”. Dzieci miały okazję pokazać swoje artystyczne talenty, a rodzice nie kryli wzruszenia, dumy i nie szczędzili oklasków. Następnie wszystkie pociechy wręczyły swoim rodzicom przygotowane wcześniej upominki. Tradycją naszych festynów jest to, że odbywają się one w duchu sportowym, tak też było i tym razem. Wszystkie dzieci do zabaw i ruchu zagrzewali aktorzy z Fundacji Teatru „Narwal” z Białegostoku, którzy profesjonalnie zajmują się organizacją imprez plenerowych. Były min.: wyścigi w „portkach”, przechodzenie pod „parzącą liną”, taniec Indian, lizak zadań, konkurs tańca i kaczuchy. W trakcie wspaniałej zabawy na wszystkich czekały ciepłe kiełbaski z grilla, owoce, ciasta i inne pyszności.

Na festynie oprócz obecnych przedszkolaków bawili się również nasi absolwenci, którzy już uczą się w szkołach podstawowych, a także maluchy, które do palcówki przyjdą tuż po wakacjach.

Dziękujemy Włodarzom naszego miasta za przybycie na tak ważną dla nas uroczystość. Swoją obecnością podkreślili istotę rodziny w społeczeństwie.

Słowa podziękowań kierujemy również do rodziców za wkład włożony w organizację festynu, za wspólną zabawę i miła atmosferę. Impreza była bardzo udana, wszystkie uczestniczące w niej dzieci wracały do domów pełne radosnych przeżyć. Takie spotkania są bardzo ważne, sprzyjają bowiem integracji środowiska lokalnego oraz społeczności przedszkolnej.

Ewelina Święćkowska,  Anna Filipkowska  PM nr 4