„Uśmiechnięte cztery łapy”

„Uśmiechnięte cztery łapy”13 maja  w naszych przedszkolnych progach gościliśmy doktor pediatrę i laryngolog, Panią Katarzynę Blusiewicz, która jest też,  aktywnym członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  w Ełku.

Podczas spotkania prowadząca poruszyła wiele ważnych zagadnień dotyczących właściwej opieki nad zwierzętami, opowiadała dzieciom o życiu piesków w schronisku o ich potrzebach, a także poczuciu odpowiedzialności jaką niesie ze sobą ich posiadanie. Dzieci wiedzą już teraz , że aby pieski były szczęśliwe potrzebna jest im miłość, pożywienie, schronienie, ruch i zabawa oraz opieka i pielęgnacja. Ponadto nasz gość zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami i sposobem obrony przed ewentualnym atakiem psa. Pani Kasia zwróciła dzieciom uwagę na fakt, iż „pies to nie jest zabawka”, tylko istota żywa, która ma swoje prawa. Jednak najwięcej emocji wzbudził bezpośredni kontakt 3 czworonogami, które od samego początku podbiły serca naszych przedszkolaków.
Na koniec spotkania Pani Kasia podziękowała w imieniu wszystkich piesków przedszkolakom za karmę i obdarowała dzieci wspaniałymi niespodziankami – balonikami, książeczkami edukacyjnymi, naklejkami w kształcie serduszek
Serdecznie dziękujemy paniom z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami za bardzo ciekawe opowieści i przekazaną wiedzę. Mamy nadzieje, że działając na tym polu i trafiając do serduszek naszych maluchów wykształcimy w przyszłości takie wartości, które zlikwidują problem bezdomności, porzucanych i niechcianych zwierzaków, jak i zapobiegną aktom okrucieństwa i agresji.

Z pewnością możemy stwierdzić, iż tego dnia znacznie powiększyło się grono przyjaciół zwierząt.

Anna Filipkowska PM nr 4