Przedstawienie teatralne pt. „Jak Piotruś dobre serduszko ratuje planetę Ziemię?”

Przedstawienie teatralne pt. „Jak Piotruś dobre serduszko ratuje planetę Ziemię?”

23 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym, zatytułowane: „Jak Piotruś Dobre Serduszko ratuje Planetę Ziemię”. Aktorzy ze studia artystycznego „Magik” wcielając się w postacie tytułowego Piotrusia i Matki Ziemi w wesoły i ciekawy sposób przybliżyli dzieciom problem segregacji śmieci  oraz dbania o otaczające nas środowisko.

Zwrócili też uwagę na zagrożenia związane z zaśmiecaniem lasu. Słowem i piosenką zachęcali wszystkich do przestrzegania poznanych zasad. Dzieci bawiły się ucząc i uczyły się bawiąc. Same też mogły wykazać się swoją wiedzą na ten temat. Dla przedszkolaków była to wartościowa lekcja. Zrozumiały jak ważną rolę dla naszej Planety ogrywa ekologia i recykling.

Wierzymy, że nasze przedszkolaki mają również dobre serduszka i tak jak Piotruś będą dbały o naszą Ziemię.