Ach, cóż to był za bal…

Ach, cóż to był za bal…

„Dziś zabawa jest w przedszkolu

Sto balonów w dużym holu,

Długi łańcuch kolorowy,

Bo to bal karnawałowy”.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 21.01.2015 r. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, baśni i filmów animowanych. W salach przedszkolnych pełnych pięknych kolorowych ozdób i balonów można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, …  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci tego dnia było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do dwóch sal balowych – dla maluszków i straszaków.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu artystów ze studia artystycznego „Karuzela” z Białegostoku, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną przez siebie muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez aktorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo zmęczenia, co najlepiej widać na załączonych zdjęciach.

Miłym akcentem tej uroczystości była wizyta św. Mikołaja , który miał dla każdego dziecka paczkę pełną niespodzianek.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Natomiast mamom z trójek grupowych za wkład włożony w zakup mikołajowych paczek.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Anna Filipkowska PM nr 4