Teatrzyk – „Magiczna gwiazdka”

Teatrzyk - „Magiczna gwiazdka”

Święta Bożego Narodzenia to choinka, prezenty, suto zastawiony stół i spotkania w rodzinnym gronie. Święta to również czas rozmyśleń, życzliwości – nawet dla obcych osób – oraz przebaczania, naprawiania błędów i  niesienia radości innym.   Takich właśnie rad udzieliła nam grupa teatralna Smyk z Białegostoku, która gościła w przedszkolu 4 grudnia z przedstawieniem „Magiczna gwiazdka”.

Główną postacią był Janek, który negował wszelkie zasady grzeczności i dobrego wychowania.   Zachowanie chłopca było doskonałym przykładem dla małych widzów jak nie należy postępować. Dzieci miały możliwość zobaczenia z boku, jak bardzo niegrzeczne i sprawiające przykrość innym jest takie postępowanie.

Przedstawienie traktowało o grzeczności, dobrym wychowaniu i dobrych manierach. Pokazało dzieciom jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i słów, jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”.

Jak każda bajka, widowisko  miało puentę. Jednak głównie była to sympatyczna, cieplutka, wprowadzająca w atmosferę świąt opowieść, która na pewno zachwyciła dzieci.