„Miś – najlepszy przyjaciel”

„Miś – najlepszy przyjaciel”

Wszystkie dzieci kochają misie. To jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek. Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nimi dzielą się radościami i smutkami, im powierzają największe tajemnice. Miś dodaje otuchy i pomaga zasnąć. Jest przyjacielem, który pocieszy zawsze wtedy, kiedy maluchy potrzebują go najbardziej.

Dlatego 25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem: „Miś – najlepszy przyjaciel”.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek, wdrażanie do kilkuzdaniowej wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Przedszkolaki przyniosły z domu swoje ulubione maskotki, zaprosiły je do wspólnej zabawy, brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?”. Mogły również uczestniczyć w zawodach jedzenia miodku i w przechodzeniu po linie z misiem na rękach. Dzieci oglądały również film z cyklu: „Miś Uszatek”, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach – „Pokochaj Pluszowego Misia”, „Miś Uszatek”, „Misie łakomczuchy”, „Miś w przedszkolu”, „Miś brązowy i miś biały’ oraz muzyce „Gumi Bear”. Przez całą zabawę towarzyszył nam prawdziwy Miś, który razem z nami tańczył, śpiewał i rozdawał dzieciom cukierki.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów – szkoda, że dzień minął tak szybko.

Ewelina Święćkowska PM nr 4