Wycieczka do Komendy Straży Pożarnej

Wycieczka do Komendy Straży Pożarnej

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Każdy przedszkolak  powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te zadania 29 maja br. dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Panów Strażaków. Podczas oglądania garaży i wozów strażackich były świadkami wyjazdu zastępu JRG do akcji. Komendant Arkadiusz Lichota zabrał dzieci do dyżurki i pokazał stanowisko, gdzie odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Tam też, dzieci miały możliwość podglądania na monitorach przebieg akcji prowadzonej przez strażaków. Największą atrakcją okazało się lanie wody, kiedy to każdy starszak mógł założyć hełm i skierować strumień wody do celu.

Przeciwpożarowcy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, o akcjach, w jakich brali udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

Z głowami pełnymi wiedzy i nowych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. To było niesamowite spotkanie, które będziemy długo wspominać.

Bardzo dziękujemy dzielnym Panom Strażakom za przekazanie informacji o ich ciężkim i jakże ważnym dla ludzi zawodzie.

Anna Filipkowska PM nr 4