Czy praca policjantów jest ciekawa?

Czy praca policjantów jest ciekawa?

A może niebezpieczna?

Odpowiedzi m.in. na takie pytania poszukiwały najstarsze dzieci z naszego przedszkola (Słoneczka), odwiedzając Komendę Powiatową Policji w Grajewie. Komisarz, Pani Joanna Kiluk zapoznała dzieci z pracą grajewskich policjantów oraz pokazała  najciekawsze miejsca w komendzie – m.in. strzelnicę, siłownię, pokój przesłuchań, salę konferencyjną.

Dzieci miały również możliwość zajrzenia do celi aresztu, gdzie zatrzymywani są przestępcy,  zobaczyły „niebieski pokój” oraz poznały zasadę działania weneckiego lustra. Zwiedzający mieli też okazję obejrzeć jakim sprzętem i pojazdami dysponują funkcjonariusze grajewskiej Policji. Każde dziecko, wsiadając do policyjnego samochodu, mogło wczuć się w rolę zarówno policjanta, jak i osoby zatrzymanej.  Obydwie odgrywane role wzbudziły dużo emocji.

Na koniec przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz obejrzały kilka krótkich filmów opowiadających o   podstawowych zasadach właściwego zachowania sie podczas nieobecności dorosłych w domu i bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu.

Wracając do przedszkola dzieci znały już odpowiedź na nurtujące je pytania. Były przekonane, że praca policjanta jest bardzo ciekawa, ale bywa również niebezpieczna.

Dziękujemy Pani Joannie Kiluk za poświęcony nam czas i bardzo ciekawą wycieczkę.

Anna Filipkowska PM nr 4